صفحه ساز المنتور: صفحه سازی که طراحی وردپرس را تغییر داده است

آموزش صفحه سازها،مقالات آموزشی

صفحه ساز المنتور: صفحه سازی که طراحی وردپرس را تغییر داده است

سلام خدمت شما دوستان عزیز سایت یوتا وردپرس، در حال حاضر صفحه سازهای زیادی برای وردپرس وجود دارد اما به جرات می‌توان گفت که افزونه صفحه ساز المنتور بهترین افزونه صفحه ساز برای المنتور است. افزونه Elementor یک صفحه ساز وردپرس است که دارای ویژگی‌های منحصربه‌فرد و حرفه‌ای است که در ادامه مقاله توضیح خواهیم داد.

این افزونه وردپرس حرفه‌ای نسبت به صفحه سازهای دیگر دارای یک پایگاه کد بسیار قوی‌تر و کشیدن و رها کردن سریع‌تری است. شما در المنتور کنترل کاملی بر صفحه‌بندی و انعطاف‌پذیری سایت خود هنگام طراحی دارید.

افزونه المنتور یک افزونه فرمیوم است یعنی یک افزونه رایگان و یک افزونه غیر رایگان را دارد. افزونه رایگان المنتور را می‌توان از مخزن وردپرس و یا از طریق دکمه زیر دانلود کرد. نسخه رایگان این افزونه امکانات بسیار زیادی را ارائه می‌دهد و شما می‌توانید با استفاده از آن صفحات دلخواه خودتان را طراحی کنید.

در المنتور به ویژگی‌هایی که برای طراحان بسیار مهم است توجه زیادی شده است: کنترل بر طرح‌بندی، کنترل بر سبک بندی، وفور ابزارک‌ها، کارایی بالا و بهینه‌شده کد، قابلیت‌های طراحی واکنشگرا و سازگاری با سایر قالب‌ها و افزونه‌ها.

1 – طعم طراحی با صفحه ساز المنتور

قبل از شروع کار، چندین طرح ساخته‌شده توسط مؤسس و طراح اصلی المنتور، یونی لوکسنبرگ را با شما به اشتراک میگذاریم. این طرح‌ها اولین طرح‌هایی بودند که با استفاده از صفحه ساز المنتور ایجاد شدند. این طرح‌ها بدون برنامه‌نویسی، بدون کار با فتوشاپ و بدون استفاده از CSS ایجادشده‌اند. یونی لوکسنبرگ می‌گوید: “من 10 سال است که طراح وب‌سایت هستم، باوجوداینکه این محصول را خودم ایجاد کردم اما من تعجب کردم که چقدر سریع می‌توانم با ویرایشگر زنده آن طراحی کنم”.

2 – طراحی زنده صفحات

افزونه صفحه ساز وردپرس

افزونه صفحه ساز وردپرس

در گذشته تلاش‌های مختلفی برای ایجاد صفحه ساز وردپرس وجود داشته است که به‌صورت زنده و در قسمت جلوی سایت کار کند و به شما امکان دهد هنگام مشاهده سایت عناصر صفحه را ویرایش کنید. المنتور اولین افزونه صفحه ساز است که این کار را انجام داده است. بدون تأخیر، بدون ابزارک گیج‌کننده، بدون نیاز به تغییر به حالت پیش‌نمایش، بدون منحنی یادگیری طولانی. هر عنصر طراحی در زمان واقعی و زنده تغییر می‌یابد.

3 – کنترل طرح‌بندی‌ها

طراحی عالی با ساختار صفحه شروع می‌شود. المنتور با کنترل عناصر مختلف صفحه، شکاف‌های موجود بین ابزارک‌ها، عرض، ارتفاع و موقعیت دهی آن‌ها، می‌تواند طرح‌های گوناگونی را ایجاد کند. ازآنجاکه یک صفحه ساز زنده است، تصمیم‌گیری در مورد تنظیمات مختلف مطابق میل شما، بسیار ساده‌تر است.

طرح‌بندی بخش

بخش‌های صفحه المنتور معماری اصلی صفحه را تشکیل می‌دهند و به شما امکان می‌دهند به یک سطح طراحی با کیفیت بالا دسترسی داشته باشید و طرح‌های بی‌نظیری را پیاده‌سازی کنید.

بهترین صفحه ساز وردپرس

بهترین صفحه ساز وردپرس

بهترین پلاگین وردپرس

بهترین پلاگین وردپرس

تغییر سایز ستون‌ها

تغییر اندازه ستون‌ها هیچ‌وقت به این آسانی نبوده است. یکی از گوشه‌ها را بگیرید و آن را بکشید تا طرح ستون درست شود.

فاصله ستون

می‌توانید به‌راحتی فاصله‌های بین ستون‌ها را تغییر دهید تا طرح جذاب‌تر به نظر برسد. می‌توانید به‌طور هم‌زمان فاصله‌ها را تغییر دهید و بهترین حالت را انتخاب کنید.

افزونه سایت ساز

افزونه سایت ساز

بهترین پلاگین صفحه ساز

بهترین پلاگین صفحه ساز

موقعیت‌دهی محتوا

می‌توانید موقعیت ستون را در قسمت بالا، وسط یا پایین یک بخش قرار دهید یا آن را به کل بخش به صورت کشیده قرار دهید. همچنین می‌توانید مطالب را درون ستون به همین شیوه قرار دهید.

پدینگ و مارجین منحصربه‌فرد

پدینگ فاصله داخلی و مارجین فاصله خارجی المان است. padding و margin را می‌توانید روی بخش‌ها، ستون‌ها و ابزارک‌ها با استفاده از px، EM یا % تنظیم کنید. تنظیم اندازه دینامیکی به این صورت به شما امکان می‌دهد کنترل بیشتری روی صفحه نمایش در صفحه‌های مختلف مانند موبایل یا تبلت داشته باشید.

افزونه وردپرس المنتور

افزونه وردپرس المنتور

4 – کنترل سبک‌بندی‌ها

صفحه ساز حرفه ای وردپرس

صفحه ساز حرفه ای وردپرس

صفحه ساز المنتور به شما امکان می‌دهد سبک بندی سفارشی را برای هر ابزارک موجود در صفحه و همچنین برای ردیف ها و ستون‌ها انتخاب کنید. این کنترل سبک بندی شامل تنظیمات فونت، رنگ، پس‌زمینه و فاصله‌گذاری است. می‌خواهید شفافیت یک دکمه را تغییر دهید؟ شما می‌توانید با کشیدن ساده یک کنترلر این کار را انجام دهید.

null

تایپوگرافی

با المنتور انواع مختلفی از کنترل‌های تایپوگرافی را به دست می‌آورید که می‌توانند برای هر ابزارک و بخش از صفحه استفاده شوند. می‌توانید فاصله بین حروف، ارتفاع خط، وزن فونت، سایز فونت، استایل فونت و … را تنظیم کنید.
null

رنگ

المنتور به شما امکان می‌دهد از پالت شخصی‌سازی شده خود لذت ببرید و از آن برای هر صفحه‌ای که ایجاد می‌کنید استفاده کنید. شما همچنین می‌توانید با استفاده از انتخاب رنگ‌ها یا با استفاده از کد HEX، هر رنگی را که می‌توانید به آن فکر کنید، انتخاب کنید.
null

کادرها و پس‌زمینه‌ها

پس‌زمینه‌ها یکی از بهترین راه‌ها برای طراحی صفحه بی‌نظیر و جالب است. با استفاده از صفحه ساز المنتور می‌توانید پس‌زمینه‌های تصویر یا رنگی را برای هر بخش و ستون تنظیم کنید. همچنین می‌توانید پس‌زمینه‌های ویدیویی را تنظیم کنید. این ویدیوها را می‌توانید یا از کتابخانه وردپرس خود انتخاب کنید یا می‌توانید لینک ویدئو در سایر سایت‌ها را قرار دهید.

می‌توانید نوع کادر دور (borders) و گوشه‌های مدور (border radius) را تنظیم کنید تا به‌درستی محتوای خود را تنظیم کنید.

null

فاصله‌گذاری

دو گزینه مختلف فاصله برای ابزارک‌ها وجود دارد:

  1. فاصله بین ابزارک و سایر ابزارک‌های ستون. امکان کنترل مارجین و پدینگ هر ابزارک و همچنین تنظیم جداگانه بالا، پایین، چپ و راست هر یک از آن‌ها.
  2. فاصله بین عناصر داخل ابزارک. به‌عنوان مثال ابزارک شمارنده به شما امکان می‌دهد فاصله بین متن و شماره شمارنده را تغییر دهید.
null

آیکون‌های Font awesome

می‌توانید از میان بیش از 400 آیکون منحصربه‌فرد آیکون موردنظر خودتان را انتخاب کرده و آن‌ها را متناسب با سبک خود تنظیم کنید. از آیکون‌ها استفاده کنید تا صفحه شما از نظر بصری جذاب‌تر شود.

5 – همه ابزارک‌های مورد نیاز شما

صفحه ساز پیشرفته وردپرس

صفحه ساز پیشرفته وردپرس

همراه با صفحه ساز المنتور شما یک پکیج کامل از ابزارک‌ها را به‌صورت رایگان دریافت می‌کنید. هیچ سازنده صفحه دیگری برای وردپرس تاکنون چنین مجموعه‌ای از ابزارک‌های گسترده را به‌صورت رایگان ارائه نکرده است. این ابزارک‌ها شامل ابزارک‌های مورد انتظار مانند متن، عنوان و جعبه‌های تصویر و ابزارک‌های پیشرفته‌تر مانند پس‌زمینه‌های ویدیویی، تاگل و آکاردئون، نقشه‌های گوگل؛ دکمه‌ها موارد دیگر هستند.

6 – هر قالب، هر افزونه، هر صفحه

المنتور تا حد ممکن ساده و بهینه ایجادشده است، بنابراین نه‌تنها سریع کار می‌کند بلکه با دیگر قالب‌ها و افزونه‌ها مغایرت ندارد.

null

پست تایپ ها

منظور از پست تایپ‌ها نوشته‌ها، برگه‌ها، محصولات، پروژه‌ها و … است. شما با استفاده از صفحه ساز المنتور و افزودنی‌های آن می‌توانید هر نوع صفحه‌ای مانند صفحه فرود، صفحه اصلی، صفحه تماس با ما، طرح وبلاگ و … را ایجاد کنید.
null

قالب ها

صفحه ساز المنتور روی هر قالب وردپرس کار می‌کند، بنابراین می‌توانید از طراحی قالب موردعلاقه خود استفاده کنید و صفحات خود را سریع‌تر از همیشه، با استفاده از المنتور سفارشی‌سازی کنید. مزیت بزرگ استفاده از Elementor برای ساختن صفحات شما، این است که حتی در صورت تصمیم به نصب یک قالب دیگر، طرح‌های سفارشی شما، بدون تغییر باقی خواهند ماند.
null

افزونه ها

Elementor سازگاری کامل با افزونه‌هایی مانند ووکامرس، WPML و یواست سئو دارد، بنابراین نه‌تنها از تداخل جلوگیری می‌کنید بلکه می‌توانید کدهای کوتاه از پلاگین‌های مختلفی که از آن‌ها استفاده می‌کنید را با استفاده از المنتور در صفحه خود قرار دهید.

7 – متن باز بودن افزونه صفحه ساز المنتور

حرفه ای ترین صفحه ساز دنیا

حرفه ای ترین صفحه ساز دنیا

المنتور یک افزونه متن باز است به این معنی که هر کسی می‌توانید کدهای آن را با توجه به سلیقه خود سفارشی‌سازی کند. در زیر برخی دیگر از ویژگی‌های المنتور را ذکر کرده‌ایم که بسیار مناسب توسعه‌دهندگان و برنامه نویسان افزونه‌های وردپرسی است.

null

CSS سفارشی

حتی اگر تنظیمات سبک بندی برای ایجاد هر نوع طرح‌بندی از نظر شما کافی نباشد، هنوز هم می‌توانید CSS سفارشی خود را برای هر ابزارک تنظیم کنید.
null

ساختار کد تمیز و هوشمندانه

این ویژگی معمولاً مورد استفاده اکثر کاربران قرار نمی‌گیرد، اما در حقیقت مهم‌ترین ویژگی در المنتور است. معماری کد به‌خوبی طراحی‌شده همان چیزی است که Elementor را از هم جدا کرده و امکاناتی دیگر مانند کشیدن و رها کردن سریع و سازگاری با سایر افزونه‌ها و قالب‌ها را فراهم می‌آورد.
null

پروژه گیت هاب (GitHub)

المنتور به‌عنوان یک افزونه متن باز و GPL منتشر شد که به توسعه‌دهندگان وردپرس این فرصت را می‌دهد تا آن را گسترش داده و بهبود بخشند.
null

بهینه‌سازی شده برای گوگل

این مستقیماً مربوط به مواردی است که در بالا در مورد کدنویسی تمیز ذکر کردیم. Elementor بر اساس بیشترین استانداردهای کدنویسی بنا شده است که باعث می‌شود صفحات شما از نظر سئو برای موتورهای جستجو از جمله گوگل بهینه شود، همچنین صفحه‌ای که با صفحه ساز المنتور طراحی‌شده دارای بارگذاری سریع است که یک عامل مهم برای سئو است.

8 – افزودنی‌های متعدد برای المنتور

همان‌طور که در بالا ذکر کردیم افزونه صفحه ساز المنتور کاملاً متن باز است. این ویژگی باعث می‌شود که توسعه‌دهندگان بتوانند به کدهای آن دسترسی داشته باشند و کم و کاستی‌های آن را برطرف کنند و برای آن یک افزونه ایجاد کنند. در حال حاضر تعداد زیادی افزودنی برای المنتور وجود دارد و تیم یوتا وردپرس هم افزودنی‌های محبوب و مهم اورجینال برای المنتور را تهیه کرده است که می‌توانید از لینک زیر آن‌ها را مشاهده کنید:

سخن پایانی

صفحه ساز المنتور محبوب‌ترین صفحه‌ساز در دنیا است. شما هم می‌توانید از این افزونه استفاده کنید و صفحات دلخواه خودتان را ایجاد کنید. کار با این افزونه بسیار آسان است و شما نیازی به هیچ دانش برنامه‌نویسی ندارید. همه کارها فقط با کشیدن و رها کردن المان‌ها انجام می‌شود.

در این مقاله به صورت جامع المنتور را خدمت شما معرفی کردیم. اگر سوالی دارید حتماً در بخش دیدگاه‌ها ذکر کنید ما در کمترین زمان ممکن پاسخ خواهیم داد. همچنین شاید دوست داشته باشید مقاله 16 تکنیک اثرگذار سئو را نیز مطالعه نمایید.

 

منبع: elementor

, , , , , , ,

اشتراک گذاری این نوشته:

اعتماد به ما

دریافت تخفیف های هفتگی

آموزش ویدیویی رایگان

آموزش آپدیت قالب وردپرس

آموزش آپدیت قالب وردپرس | آموزش ویدیویی به روزرسانی قالب وردپرس

رسانه در وردپرس

رسانه و دیدگاه ها در وردپرس + آموزش ویدئویی

تنظیمات در وردپرس

تنظیمات در وردپرس + آموزش ویدئویی

نصب وردپرس روس سی پنل

نصب وردپرس روی سی پنل + فیلم آموزشی

آخرین مقالات به روز شده

نتیجه‌ای پیدا نشد.

16 تکنیک اثرگذار سئو | تکنیک های سئو
تغییر اندازه تصاویر و ارائه تصاویر مقیاس‌پذیر در وردپرس

محصولات پیشنهادی

قالب چندمنظوره کمپوزر

قالب چندمنظوره کمپوزر | قالب کمپوزر | قالب composer

نمایش پاپاپ هنگام خروج

افزونه نمایش پاپاپ هنگام خروج از سایت| پاپاپ خروج

افزونه سوپر فرم

افزونه سوپر فرم (ورژن 4.9.532) – ساخت فرم با کشیدن و رها کردن + فیلم آموزشی + 13 ادان

افزونه یواست سئو

افزونه یواست سئو – افزونه سئو وردپرس – افزونه 16.1.1 yoast seo

آموزش هایی که ممکن است مناسب شما باشند

انتخاب نام دامنه مناسب

انتخاب نام دامنه مناسب

ایجاد و سفارشی سازی چایلد تم

نحوه ایجاد و سفارشی‌سازی چایلد تم یا پوسته فرزند در وردپرس به‌صورت قدم‌به‌قدم (کامل‌ترین آموزش)

انتخاب قالب مناسب وردپرس

انتخاب قالب مناسب وردپرس – 21 موردی که باید بدانید

افزودن ReCAPTCHA به فرم دیدگاه وردپرس

افزودن ReCAPTCHA به فرم دیدگاه وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

1 × یک =

فهرست