تغییر اندازه تصاویر و ارائه تصاویر مقیاس‌پذیر در وردپرس

آموزش سئو و بهینه سازی،آموزش وردپرس از صفر،مقالات آموزشی

تغییر اندازه تصاویر و ارائه تصاویر مقیاس‌پذیر در وردپرس | resize-and-serve-scale-images-with-wordpress

سلام دارم خدمت شما کاربران سایت یوتا وردپرس، همانطور که میدانید ارائه تصاویر متناسب با وب‌سایت یکی از راه‌های عالی برای بهبود عملکرد و کارایی وب‌سایت است اما اغلب مدیران از این امر غافل می‌شوند. اگر به دنبال راه‌حل چگونگی تغییر اندازه تصاویر در وردپرس و ارائه تصاویر مقیاس پذیر برای سایت وردپرسی خود هستید، مقاله را تا پایان مطالعه کنید. در این مقاله تصاویر متناسب و مقیاس‌پذیر با وب‌سایت شما، مزایای ارائه تصاویر مقیاس‌پذیر و نحوه سرویس‌دهی به آن‌ها در وردپرس را بررسی خواهیم کرد.

منظور از تصویر مقیاس‌پذیر چیست

یک تصویر مقیاس‌پذیر، تصویری است که اندازه آن دقیقاً با اندازه تعریف‌شده در کد CSS یا HTML مطابقت دارد. به‌عنوان مثال کاربر یک تصویر با ابعاد 600 * 600 را بارگذاری می‌کند و از آن برای یک تصویر کوچک 60 * 60 استفاده می‌کند. این بدان معناست که مرورگر ابتدا باید فایل بزرگ را دانلود کند و قبل از نمایش، آن را کم کند سپس تصویر 60 * 60 را نمایش دهد. این کار باعث افزایش زمان بارگذاری صفحه می‌شود و کارایی سایت را پایین میاورد. یک روش کارآمدتر تغییر اندازه تصویر به همان اندازه موردنیاز است تا مرورگر مجبور به دانلود و مقیاس ناکارآمد تصویر نگردد، در این روش بجای انتخاب یک تصویر بزرگ، یک تصویر مقیاس‌پذیر و متناسب با نیاز خود را انتخاب و آپلود می‌کنیم.

تصاویر در Google pagespeed insights

تصاویر در Google pagespeed insights

 

اگر تصویر انتخاب‌شده بیش‌ازحد بزرگ باشد شما و بازدیدکنندگان شما را از چند طریق آزار می‌دهد:

اول اینکه، مرورگر را مجبور می‌کند تا درخواست‌های اضافی سرور را انجام دهد. به‌جای ارائه یک صفحه وب سریع، باید قبل از بارگذاری، تصویر را متوقف کرده و تغییر اندازه دهد.

دوم اینکه، اگر یک تصویر با اندازه کامل را در وب‌سایت خود بارگذاری کنید، در هاست شما یک تصویر بزرگ ذخیره می‌شود اما در سایت به‌عنوان یک گراوتار یا یک فاوآیکون کوچک نمایش داده می‌شود، در این صورت فقط وقت را هدر و هاست خودتان را اشغال می‌کنید.

تصویر مقیاس‌پذیر تصویری است که اندازه آن متناسب با ابعاد دقیق است. برخلاف کراپ کردن و برش دادن که در نهایت ممکن است نسبت‌های یک تصویر را تغییر دهد، مقیاس بندی ابعاد اصلی را حفظ می‌کند.

بهینه سازهای سرعت سایت مانند GTmetrix برای بهبود عملکرد و کارایی وب‌سایت، مقیاس بندی تصاویر را توصیه می‌کنند.

توصیه gtmetrix به مقیاس پذیری تصاویر

توصیه gtmetrix به مقیاس پذیری تصاویر

مزایای ارائه تصاویر مقیاس‌پذیر

هنگامی‌که یک تصویر به‌درستی مقیاس بندی شده باشد، می‌تواند بسیاری از بایت‌های داده را ذخیره کرده و عملکرد سایت شما را، به‌ویژه در دستگاه‌های تلفن همراه یا تبلت‌ها بهبود بخشد. تصاویر مقیاس‌پذیر فضای کمتری را اشغال می‌کنند، خیلی سریع‌تر بارگذاری می‌شوند و میزان منابع استفاده‌شده را کاهش می‌دهند.

ارائه تصاویر مقیاس شده نیز یکی از توصیه‌های ابزارهای بهینه‌سازی وب‌سایت است. هرچه نمره شما بهتر باشد، سئو شما بهتر و شانس بیشتری برای قرار گرفتن وب‌سایت شما در رتبه‌های بالاتر گوگل وجود دارد.

نحوه ارائه تصاویر مقیاس‌پذیر در وردپرس

ارائه تصاویر مقیاس‌پذیر برای بهینه‌سازی تصاویر بسیار مهم است. روش‌های زیادی برای ارائه تصاویر مقیاس وجود دارد. ما در ادامه به 4 روش آسان می‌پردازیم. شما می‌توانید هر یک از روش‌ها را انتخاب کنید.

کراپ کردن و بریدن تصویر از طریق وردپرس به‌صورت دستی.

تغییر اندازه تصویر از طریق نرم‌افزارهایی مانند ابزارهای Paint، Adobe Photoshop.

تغییر اندازه تصاویر از طریق سرویس‌های تصویر آنلاین مانند Tinypng و imagecompressor.

تغییر اندازه خودکار از طریق افزونه‌های وردپرس.

1 – کراپ کردن و بریدن تصویر از طریق وردپرس به‌صورت دستی

اگر می‌خواهید تصاویر خود را متناسب با قالب وردپرس خود کنید، می‌توانید به‌صورت دستی تصویر را با وردپرس برش دهید. برای این کار ابتدا وارد پیشخوان وردپرس خود شوید.

1 – به رسانه >> کتابخانه بروید.

کراپ کردن تصویر از طریق وردپرس

کراپ کردن تصویر از طریق وردپرس

 

2 – تصویر موردنظر خودتان را انتخاب کنید و روی “ویرایش تصویر” کلیک کنید.

بریدن تصویر از طریق وردپرس

بریدن تصویر از طریق وردپرس

3 – اکنون با استفاده از گزینه‌های مربوطه در سمت چپ، تصویر را متناسب کنید و یا برش دهید.

دقت داشته باشید که بسته به ابعاد تصویر اصلی در صورت مقیاس کردن تصویر برای مطابقت با عرض موردنیاز، ممکن است تصویر به دست آمده نسبت به  ابعاد تصویر اصلی قدکوتاه‌تر یا طولانی‌تر ازآنچه که در قالب شما مشخص‌شده است باشد. از طرف دیگر، اگر می‌خواهید تصویر خود را برش دهید، بسته به ابعاد انتخابی، لزوماً نتیجه کلی متناسب نخواهد بود.

می‌توانید با تایپ کردن عرض و ارتفاع دلخواه، تصویر خود را مقیاس بندی کنید، سپس بر روی دکمه “مقیاس” کلیک کنید یا اگر تصمیم به بریدن تصویر خود دارید، می‌توانید با کلیک کردن و کشیدن ماوس بر روی تصویر و انتخاب ناحیه موردنظر برای برش، این کار را انجام دهید یا می‌توانید نسبت ابعاد موردنظر خود را به‌صورت دستی وارد کنید. اگر می‌خواهید نسبت ابعاد را حفظ کنید، می‌توانید با نگه‌داشتن کلید shift هنگام تغییر اندازه تصویر موردنظر خود، این کار را انجام دهید. از قسمت سمت پایین سمت چپ هم می‌توانید تنظیمات بندانگشتی مربوط به تصویر را انجام دهید. در پایان روی “ذخیره” کلیک کنید.

مقیاس تصویر در وردپرس

مقیاس تصویر در وردپرس

 

راه دیگر، مقیاس بندی تصویر در نوشته‌ها یا برگه‌ها است. می‌توانید با کلیک کردن روی “افزودن تصویر”، تصاویر خود را به‌صورت دستی تغییر اندازه دهید.

مقیاس بندی تصویر در نوشته‌ها

مقیاس بندی تصویر در نوشته‌ها


مقیاس بندی تصویر در برگه ها

مقیاس بندی تصویر در برگه ها


مقیاس بندی تصویر در پست تایپ ها

مقیاس بندی تصویر در پست تایپ ها

تغییر اندازه خودکار تصاویر از بخش تنظیمات وردپرس

اگر می‌خواهید اندازه تصاویر وردپرس را به‌صورت دستی تغییر دهید می‌توانید با استفاده از راه بالا این کار را انجام دهید اما اگر می‌خواهید به‌صورت خودکار تصاویر را تغییر اندازه دهید باید از بخش تنظیمات >> رسانه اقدام کنید.

اندازه پیش‌فرض وردپرس در اندازه‌های کوچک، میانه، بزرگ و اندازه کامل است. بااین‌حال، اندازه کامل به ابعاد اصلی تصاویر آپلود شده اشاره دارد و در تنظیمات رسانه قابل تغییر نیست.

اندازه‌های دلخواه خودتان را وارد کنید و در پایان روی “ذخیره تغییرات” کلیک کنید تا تغییرات شما اعمال شوند.

تغییر اندازه تصاویر به صورت خودکار

تغییر اندازه تصاویر به صورت خودکار

2 – تغییر اندازه تصاویر با استفاده از نرم‌افزار

نرم‌افزارهای مختلفی برای تغییر اندازه تصویر و ارائه تصاویر مقیاس‌پذیر وجود دارد. در این آموزش از ابزار Paint (ابزار داخلی ویندوز برای ویرایش تصویر) و Adobe Photoshop استفاده می‌کنیم.

ویرایش تصویر با استفاده از paint

1 – روی تصویر موردنظر خود کلیک کنید و Edit را بزنید.

 

ویرایش تصویر با استفاده از paint

ویرایش تصویر با استفاده از paint

 

2 – از بالای صفحه روی گزینه resize کلیک کنید.

تغییر اندازه تصویر با paint

تغییر اندازه تصویر با paint

3 – در پاپاپ باز شده روی گزینه “pixels” کلیک کنید و اندازه‌های دلخواه خودتان را وارد کنید و در پایان OK را بزنید. اگر می‌خواهید اندازه‌های شما هماهنگ باهم تغییر کند تیک گزینه ” Maintain aspect ratio” را بزنید.

تغییر اندازه و مقیاس بندی تصاویر با paint

تغییر اندازه و مقیاس بندی تصاویر با paint

4 – تصویر را ذخیره کنید.

5 – تصویر جدید را در وردپرس خود آپلود کنید.

ویرایش اندازه تصویر با استفاده از فتوشاپ

1 – برنامه فتوشاپ را باز کنید.

2 – از منو file روی open کلیک کنید و تصویر موردنظر خود را انتخاب کنید.

3 – از منو Image روی Image Size… کلیک کنید.

تغییر اندازه تصویر با فتوشاپ

تغییر اندازه تصویر با فتوشاپ

4 – در پاپاپ باز شده طول و عرض دلخواه برای تصویر خود را وارد کنید و OK را بزنید.

کاهش حجم تصاویر با فتوشاپ

کاهش حجم تصاویر با فتوشاپ

5 – تصویر را ذخیره کنید.

6 – تصویر جدید را در سایت خود آپلود کنید.

3 – تغییر اندازه تصویر در وردپرس با استفاده از سرویس‌های آنلاین تصویر

سرویس‌های آنلاین تصویر بسیار زیادی برای تغییر اندازه تصویر و ارائه تصاویر مقیاس‌پذیر در دسترس هستند. در این مقاله ما از سرویس‌های Tinypng و imagecompressor استفاده می‌کنیم.

TinyPNG

مرورگر خود را باز کنید و وارد سایت tinypng.com شوید. دقت داشته باشید برای وارد شدن به این سایت باید آی پی خود را تغییر دهید. (نیاز به استفاده از فیلترشکن دارد.)

کاهش حجم تصاویر با TinyPNG

کاهش حجم تصاویر با TinyPNG

تصاویر PNG یا JPEG خود را در قسمت مشخص‌شده در شکل بالا قرار دهید. پس از اتمام آپلود، به‌طور خودکار اندازه فایل‌ها تغییر می‌کند و کاهش می‌یابد. فایل را دانلود کرده و تصویر جدید را در سایت خود بارگذاری کنید.

Imagecompressor

یکی دیگر از سرویس‌های آنلاین تصاویر برای تغییر اندازه تصویر و کاهش حجم آن imagecompressor.com است.

کاهش حجم تصاویر با Imagecompressor

کاهش حجم تصاویر با Imagecompressor

برای آپلود فایل در این سایت مانند شکل بالا روی دکمه “UPLOAD FILES” کلیک کنید و تصاویر خودتان را انتخاب کنید. حجم و اندازه تصاویر به‌صورت خودکار کاهش می‌یابد. بعد از پایان کار می‌توانید تصاویر جدید را دانلود کرده و در سایت خود آپلود کنید.

4 – تغییر اندازه تصویر با استفاده از افزونه وردپرس

همان‌طور که می‌دانید یکی از اصلی‌ترین دلیل محبوبیت وردپرس، وجود هزاران افزونه برای آن است. برای تغییر اندازه و ارائه تصاویر مقیاس‌پذیر می‌توانید از افزونه‌ وردپرس نیز استفاده کنید.

WP SMUSH.IT

یکی از بهترین افزونه‌های موجود برای کاهش حجم و اندازه تصاویر افزونه WP SMUSH.IT است. این افزونه در مخزن وردپرس بیش از 1 میلیون دانلود داشته است و امتیازی نزدیک به 5 را دارد.

نسخه پرو این افزونه یکی از بهترین افزونه‌های وردپرس است که به رتبه سایت شما در موتورهای جستجو کمک می‌کند. با استفاده از Smush Pro، کیفیت تصاویر یکسان باقی می‌ماند، اما اندازه نسبت به‌اندازه واقعی آن ده برابر فشرده می‌شود.

برای دریافت نسخه پرو افزونه اسموش کلیک کنید.

کاهش حجم تصاویر با افزونه WP SMUSH

کاهش حجم تصاویر با افزونه WP SMUSH

EWWW IMAGE OPTIMIZER

یکی دیگر از افزونه‌های کاهش حجم و تغییر اندازه تصاویر در وردپرس افزونه EWWW IMAGE OPTIMIZER است. این افزونه در مخزن وردپرس بیش از 700 هزار دانلود داشته و دارای امتیاز 4.5 است.

با استفاده از این افزونه شما به‌راحتی می‌توانید تصاویر را به فرمت‌هایی با اندازه کوچک‌تر تبدیل کنید. این افزونه از ابزارهای تصویری gifsicle، jpegtran، pngquant، pngout و optipng برای بهینه‌سازی تصاویر بدون افت کیفیت واقعی استفاده می‌کند.

بهینه سازی تصاویر با افزونه

بهینه سازی تصاویر با افزونه

بهینه‌سازی تصویر برای موتورهای جستجو

از هرکدام از روش‌های بالا استفاده کنید تفاوتی چندانی باهم ندارند. مهم این است که شما تصاویر خودتان را بهینه و آن‌ها را از نظر حجم کاهش دهید و از نظر اندازه مقیاس بندی کنید. هم‌چنین بعد از آپلود تصویر حتماً یک متن جایگزین را در تصویر خود قرار دهید.

بعد از بهینه کردن تصاویر، ترافیک سایت شما در جستجوهای Google Image افزایش می‌یابد. بهینه‌سازی تصویر مدت زمان بسیار کمی طول می‌کشد اما می‌تواند تفاوت زیادی در ترافیک سایت شما ایجاد کند.

سخن پایانی

در این مقاله، ما آنچه را که نحوه تغییر اندازه تصاویر، مزایای استفاده از تصاویر مقیاس‌پذیر و نحوه ارائه تصاویر مقیاس‌پذیر را پوشش دادیم. ارائه تصاویر مقیاس‌پذیر نه‌تنها باعث کاهش بارگذاری برای صفحات وب‌سایت شما می‌شود بلکه به شما در رتبه‌بندی بالاتر در موتورهای جستجو نیز کمک می‌کند.

اگر سؤالی در این زمینه دارید از طریق دیدگاه‌ها با ما در ارتباط باشید.

منبع: wphive

, , , , , , , , , ,

اشتراک گذاری این نوشته:

اعتماد به ما

دریافت تخفیف های هفتگی

آموزش ویدیویی رایگان

هاست و دامنه

هاست و دامنه – هر آنچه که باید در مورد هاست و دامنه بدانید + آموزش ویدئویی

پنل مدیریت وردپرس

 خانه و به روزرسانی در وردپرس + آموزش ویدئویی

آموزش افزونه سوپر فرم

آموزش افزونه سوپر فرم

سلامت سایت در وردپرس

سلامت سایت در وردپرس + آموزش ویدئویی

آخرین مقالات به روز شده

نتیجه‌ای پیدا نشد.

صفحه ساز المنتور: صفحه سازی که طراحی وردپرس را تغییر داده است
بهترین ابزارهای رایگان سئو برای وردپرس برای پیش گرفتن از رقبا

محصولات پیشنهادی

افزونه الکانت تب برای المنتور

الگانت تب المنتور ورژن 1.1.1 | الگانت تب برای المنتور

افزونه مداد زرد

افزونه مداد زرد | افزونه ویرایشگر قالب وردپرس | افزونه yellow pencil 7.4.4

افزونه موشک وردپرس

افزونه wp rocket | افزونه موشک وردپرس 3.8.8 | بهترین افزونه افزایش سرعت وردپرس

افزودنی اسلایدر پرو المنتور

افزودنی اسلایدر پرو المنتور ورژن 1.0.4 | HT Slider Pro | اسلایدر محصولات و نوشته ها

آموزش هایی که ممکن است مناسب شما باشند

انواع درگاه پرداخت بانکی

انواع درگاه پرداخت بانکی

کاربران در وردپرس

کاربران در وردپرس + آموزش ویدئویی

آموزش سئو وردپرس

آموزش سئو وردپرس – کامل‌ترین آموزش سئو – آموزش جامع سئو

تنظیمات پرداخت در ووکامرس

تنظیمات پرداخت در ووکامرس (کامل‌ترین آموزش تصویری)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

17 − 11 =

فهرست