بهینه سازی سایت وردپرسی | افزایش سرعت سایت

آموزش سئو و بهینه سازی،مقالات آموزشی

بهینه سازی سایت وردپرسی | WordPress site optimization

با عرض سلام و ادب خدمت شما کاربران عزیز سایت یوتا وردپرس ، بهینه سازی سایت وردپرسی از جمله دغدغه های مدیران سایت است. سایت های وردپرسی به دلیل استفاده از سیستم مدیریت محتوا وردپرس مقداری سنگین تر از سایر سایت ها می باشند و همچنین نصب قالب آماده روی سایت موجب سنگین تر شدن سایت و دیر بالا آمدن آن و کاهش سرعت سایت وردپرسی ما می شود. در این آموزش به شما خواهیم آموخت چگونه با استفاده از روش هایی بتوانید سایت خودتان رو بهینه کنید و افزایش سرعت سایت خودتان را به وضوح ببینید، در ادامه آموزش به معرفی روش های ممکن و آگاهی های لازم می پردازیم.

1.انتخاب هاست مناسب

اولین روش برای بهینه سازی سایت وردپرسی و افزایش سرعت سایت انتخاب هاست مناسب است. از جمله مواردی که باعث افزایش سرعت سایت میشود انتخاب یک میزبان یا هاست مناسب است. برای انتخاب یک هاست مناسب شما باید از سایت های که رزومه خوبی دارند در این زمینه استفاده کنید و مطمئن باشید که هزاران هاست در یک سرور نباشد به دلیل اینکه سرعت سایت شمارا به شدت کند میکند. پس بدین ترتیب در انتخاب میزبان هاست خودتان دقت کنید.

 

2.انتخاب یک تم یا قالب وردپرس مناسب برای بهینه سازی سایت وردپرسی :

دومین روش برای بهینه سازی سایت وردپرسی و افزایش سرعت سایت انتخاب قالب مناسب است. قالب وردپرس یکی از اصلی ترین مواردی هست ما برای ایجاد یک سایت وردپرسی به آن نیاز داریم و اما انتخاب یک قالب مناسب همان طور بخش عظیمی از زیبایی و کارایی یک سایت را فراهم می کند می تواند موجب سنگین شدن سایت و دیر بالا آمدن آن شود. اگر شما از قالب های آماده استفاده می کنید سعی کنید از قالبی که کدهای جاوااسکریپت کمتری استفاده شده بهره ببرید زیرا در کند شدن سایت تاثیر دارد. پیشنهاد مناسب برای انتخاب قالب وردپرس استفاده از قالب های پیش فرض خود سایت وردپرس است که بسیار سریع، راحت و سبک وزن هستند و به راحتی قابل تنظیم هستند. در پیشخوان وردپرس در قسمت نمایش > پوسته ها > افزودن میتوانید قالب یا پوسته وردپرس مورد نظر خود را انتخاب کنید.

بهینه سازی سایت وردپرسی

بهینه سازی سایت وردپرسی

3. استفاده از افزونه های کش:

سومین روش برای بهینه سازی سایت وردپرسی و افزایش سرعت سایت انتخاب یک افزونه وردپرس برای کش سایت است. برای بهتر شدن زمان بارگذاری صفحات استفاده از افزونه های کش یکی از مناسب ترین روش هاست. چندین نوع افزونه وردپرس برای اینکار وجود دارد که بهترین افزونه های کش سایت W3 Total Cache،  Wp Super Cash، Wp-Rocket و  Hummingbird هستند. به محض نصب یکی از این افزونه ها سرعت بارگذاری در سایت به صورت قابل توجهی افزایش پیدا میکند.

افزونه های افزایش سرعت سایت

افزونه های افزایش سرعت سایت

به بیان ساده: زمانی که یک افزونه کش در سایت فعال می شود سرور کپی صفحات کاربران رادر خود ذخیره می کند و این باعث میشود که تا حدی زیادی از دسترسی پایگاه داده کم شود. پلاگین w3 Total Cache یکی از محبوب ترین پلاگین ها در این زمینه است.

 

4.فشرده سازی یا zip برای بهینه سازی سایت وردپرسی :

چهارمین روش برای بهینه سازی سایت وردپرسی و افزایش سرعت سایت فشرده سازی است. این فرایند به موجب بارگذاری سریع تر انجام می شود. اگر سایت شما روی سرورهای اشتراکی قرار دارد بهترین گزینه این است که فشرده سازی Gzip را مستقیما از Cpanel ( یا حتی Direct Admin) فعال کنید. در غیر این صورت، می توانید فشرده سازی Gzip را با استفاده از یک افزونه مانند W3 Total Cache فعال کنید.

افزایش سرعت سایت وردپرسیشما باید نسخه های فشرده سایت خود را به بازدید کنندگان خود بفرستید، زیرا اندازه آنها کمتر است و عموما بسیار سریعتر بارگذاری میشوند.

5.نصب افزونه های مناسب :

پنجمین روش برای بهینه سازی سایت وردپرسی و افزایش سرعت سایت نصب افزونه ها یا پلاگین های مناسب است. در مخزن وردپرس افزونه های زیادی وجود دارند اما همه ی آنها به خوبی کد نویسی نشده اند. شما باید همیشه افزونه هایی را که به خوبی برای آخرین نسخه وردپرس بهینه سازی شده اند نصب و فعال کنید و از افزونه هایی که بروزرسانی نشده اند ترجیحا استفاده نکنید. قبل از نصب یک پلاگین امتیازدهی زیر 3 ستاره، باید کمی بررسی کنید بیشتر پلاگین ها با استفاده از کدنویسی های نامناسب، توسعه پیدا میکند که این موجب کند شدن سایت شما می شود. این موضوع هم برای افزونه های رایگان و هم غیر رایگان صدق میکند. قبل از تهیه افزونه حتما به توضیحات و دیدگاه ها و امتیاز داده شده به آن افزونه دقت کنید.

افزونه های مناسب برای بهبود سرعت سایت

افزونه های مناسب برای بهبود سرعت سایت

برای نصب پلاگین های سایت دقت کنید و درمواردی که برای موضوعی چندین پلاگین تهیه شده سعی کنید از بهینه ترین پلاگین استفاده کنید تا سایت وردپرسی شما سنگین نشود.

6.بهینه سازی پایگاه داده برای بهینه سازی سایت وردپرسی :

بهینه سازی سایت وردپرسی

بهینه سازی سایت وردپرسی

ششمین روش برای بهینه سازی سایت وردپرسی و افزایش سرعت سایت بهینه سازی پایگاه داده است. شما می توانید پایگاه داده MySQL وردپرس خود را به طور مستقیم از PHPMyAdmin یا با استفاده از یک افزونه مانند WP-Optimize یا WP-DBManager بهینه سازی کنید. این افزونه ها می توانند تمام فایل های هزر در هاست شما شامل هرزنامه، نوشته های حذف شده، پیش نویس های ذخیره شده خودکار و … را حذف کنند.
کافیست یکی از این افزونه ها را نصب کنید تا با دسترسی به پایگاه داده هاست شما فایل های هرز را پاک کند و این موجب سبک تر شدن سایت شما و بهینه سازی می شود.

 

7.بهینه سازی تصاویر اپلود شده:

هفتمین روش برای بهینه سازی سایت وردپرسی و افزایش سرعت سایت بهینه سازی تصاویر است.یکی از مهم ترین مواردی که در سنگین شدن سایت تاثیر دارد وجود تصاویر است. چندین راه برای بهینه سازی تصاویر وجود دارد که باهم آن هارا بررسی می کنیم.

افزایش سرعت سایت

افزایش سرعت سایت

  • روش اول:

اول از همه، باید حداکثر ابعاد تصویر برای تصاویر کوچک، متوسط ​​و تصاویر بزرگ را مشخص کنید. با یک مثال این موضوع را مورد بررسی قرار می دهیم. که اگر یک تصویر با عرض 1024 پیکسل را آپلود کنید و محدوده محتوا فقط 604 پیکسل باشد، به طور معمول تصویر با استفاده از CSS کوچکتر خواهد شد که این کدهای Css باعث سنگین تر شدن سایت و درنتیجه کاهش سرعت سایت شما میشود.

  • روش دوم:

یکی از افزونه هایی که در زمینه بهینه سازی عکس ها به ما کمک می کند پلاگین WP Smush.it  است به شما امکان اپلود تصاویر به طور معمول را می دهد و درحالی که به صورت کاملا خودکار عکس ها را بهینه می کند.

  • روش سوم :

اگر میخواهید بدون استفاده از افزونه عکس ها را بهینه کنید، میتوانید از سایت http://tinypng.com استفاده کنید. این وبسایت به سادگی حجم تصاویر  شما را کاهش می دهد بدون تغییری در کیفیت عکس ها و پس از بهینه سازی می توانید عکس ها را دانلود کنید و در داخل سایت خودتان قرار دهید. این سایت درحال حاضر فیلتر است و با استفاده از vpn میتوانید وارد آن شوید.

  • روش چهارم :

یک روش دیگر هم استفاده از برنامه فتوشاپ است. شما میتوانید تصویر خودتان را در فتوشاپ وارد کنید و با استفاده از کلیدهای میانبر Ctrl+alt+shift+S حجم تصویر موردنظر خودتان را بدون افت کیفیت کاهش دهید.

یادداشت : 

شما میتوانید سوالات خودتان را درمورد مقاله بهینه سازی سایت وردپرسی | افزایش سرعت سایت  را در قسمت دیدگاه مطرح کنید ما سعی میکنیم در سریعترین زمان ممکن پاسخگو باشیم. همچنین اگر نکات تکمیلی در مورد مقاله دارید میتوانید در دیدگاه مطرح کنید.

منبع : techtage

, , , ,

اشتراک گذاری این نوشته:

اعتماد به ما

دریافت تخفیف های هفتگی

آموزش ویدیویی رایگان

نصب وردپرس روس سی پنل

نصب وردپرس روی سی پنل + فیلم آموزشی

آموزش افزونه hreflang

آموزش افزونه مدیریت hreflang

آپلود فایل‌های حجیم در وردپرس

آپلود فایل‌های سنگین با نرم‌افزار فایل زیلا + آموزش ویدئویی

نوشته ها در وردپرس

نوشته در وردپرس | پست ها در وردپرس + آموزش ویدئویی

آخرین مقالات به روز شده

نتیجه‌ای پیدا نشد.

نصب وردپرس روی سی پنل + فیلم آموزشی
ساخت ایمیل در سی پنل + فیلم آموزشی

محصولات پیشنهادی

افزونه مدیریت افزونه ها وردپرس

افزونه مدیریت افزونه ها وردپرس | افزونه WP Plugin Manager Pro | افزایش سرعت وردپرس

قالب شرکتی واستارت

قالب شرکتی و استارتاپ واستارت | قالب واستارت | قالب vastart

قالب فروشگاهی فلون

قالب فروشگاهی فلون ورژن 3.2.4 | قالب فلون | پوسته flone

افزونه ReBar

افزونه Rebar | افزونه نوار پیشرفت خواندن وردپرس | افزونه بهبود تجربه کاربری

آموزش هایی که ممکن است مناسب شما باشند

افزودن ReCAPTCHA به فرم دیدگاه وردپرس

افزودن ReCAPTCHA به فرم دیدگاه وردپرس

افزودن نام کامل در وردپرس

تغییر نام کامل در وردپرس | افزودن نام کامل در وردپرس

تغییر اندازه تصاویر در وردپرس

تغییر اندازه تصاویر و ارائه تصاویر مقیاس‌پذیر در وردپرس

کسب و کار آنلاین

کسب و کار آنلاین یا تجارت الکترونیک چیست و چرا راه اندازی آن ضروری است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

11 − 5 =

فهرست