16 تکنیک اثرگذار سئو | تکنیک های سئو

2 دیدگاه
آموزش سئو و بهینه سازی،مقالات آموزشی

سلام دوستان و همراهان سایت یوتا وردپرس، همان‌طور که میدانید قرار گرفتن در نتایج و رتبه بالا در موتورهای جستجو هم به تلاش و هم‌زمان نیاز دارد. اما برخی از تکنیک های سئو وجود دارد که اجرای آن‌ها آسان است و قطعاً نتیجه‌هایی را به همراه خواهد داشت. بهترین قسمت این موضوع  این است که احتمالاً خودتان می‌توانید همه کارها را انجام دهید.

در زیر همه تکنیک‌هایی که در این مقاله مورد بحث قرار می‌گیرند را مشاهده می‌کنید. با کلیک روی هر کدام می‌توانید توضیحات مربوط به آن را مشاهده کنید.

1 – بهینه‌سازی عنوان‌ها و سرتیترها

2 – اولویت قرار دادن صفحات در فهرست‌ها

3 – افزودن نقشه راه به صفحات

4 – سایت خود را رهگیری کنید

5 – نصب SSL

6 – بهینه‌سازی و فشرده کردن تصاویر

7 – افزایش سرعت سایت

8 – صفحات سایت را با کلمات کلیدی به هم متصل کنید

9 – به سایت‌های مرتبط و معتبر لینک دهید

10 – پروفایل رسانه‌های اجتماعی سایتتان را بهبود بخشید

11 – اشتراک‌گذاری صفحات و نوشته‌های سایت را افزایش دهید

12 – نظر دوستان و مشتریان خود را بپرسید

13 – طراحی سفارشی صفحه 404

14 – نوشتن مطالب جدید و با کیفیت بالا

15 – به‌روزرسانی / بهبود محتوای موجود

16- محتوای موجود را مجدداً تکرار کنید

1 – بهینه‌سازی عنوان‌ها و سرتیترها

برخی از مالکان سایت مبلغ زیادی را برای خدمات سئو پرداخت می‌کنند، اما موارد بهینه‌سازی اساسی مانند تحقیق در مورد کلمات کلیدی و بهینه‌سازی عنوان ها را انجام نمی‌دهند.

اطمینان حاصل کنید که صفحات شما کلمات کلیدی مناسبی را هدف قرار می‌دهند. برچسب عنوان بیشترین وزن را در بهینه‌سازی موتور جستجو دارد، بنابراین مطمئن شوید کلمه کلیدی شما در عنوان نوشته قرار دارد. H1 مهم‌ترین برچسب سایت است بنابراین باید اولین مورد در صفحه باشد. در بسیاری از قالب‌های وردپرسی، H1 همان عنوان است، اما لزوماً این‌طور نیست.

تکنیک های سئو

تکنیک های سئو

همین مورد برای توضیحات متا نیز صدق می‌کند. توضیحات متا را برای ترغیب مردم به کلیک روی لینک خود هنگام مشاهده در گوگل بهینه کنید. اطمینان حاصل کنید که کلمات کلیدی شما در توضیحات متا قرار دارد.

2 – اولویت قرار دادن صفحات در فهرست‌ها

فهرست‌های سایت شما مهم‌ترین عنصر ساختار در کل وب‌سایت شما هستند زیرا این اولین چیزی است که به صفحات “دیگر” شما لینک می‌دهد و معمولاً در بالای صفحه قرار دارد و وزن زیادی به آن لینک‌ها می‌دهد.

به‌عنوان‌مثال می‌توانید ببینید که صفحات بهینه‌شده برای برخی از مهم‌ترین کلمات کلیدی ما در فهرست‌ها قرار گرفته‌اند. این لینک‌ها در هر صفحه وب‌سایت یافت می‌شوند و باعث می‌شوند این صفحات از نظر گوگل بسیار مهم به نظر برسند.

بهترین تکنیک های سئو وردپرس

بهترین تکنیک های سئو وردپرس

در واقع یکی از دلایلی که صفحه اصلی چنین اقتدار بالایی در همه سایت‌ها دارد این است که معمولاً لوگو در همه صفحات سایت وجود دارد و به صفحه اصلی لینک شده است.

3 – افزودن نقشه راه به صفحات

یکی دیگر از تکنیک های سئو افزودن نقشه راه به صفحات است. افزودن نقشه راه می‌تواند برای وب‌سایت شما بسیار مفید باشد، به‌خصوص اگر یک وب‌سایت فروشگاهی داشته باشید. نقشه راه ساختار دلخواه شما را در سایتتان ایجاد می‌کند.

در برخی از موارد شما باید لینک کلمه کلیدی را به دسته‌بندی خود بدهید. این می‌تواند دسته‌بندی شما را بسیار زودتر از دیگر صفحات شما در نتایج اول گوگل نمایش دهد زیرا این موارد برای کلمات کلیدی با بیشترین حجم جستجو بهینه ‌شده‌اند.

آخرین تکنیک های سئو سال 2019

آخرین تکنیک های سئو سال 2019

اغلب قالب‌های وردپرسی به‌صورت پیش‌فرض این امکان را ارائه داده‌اند اما اگر قالب وردپرس شما نقشه راه را ارائه نداده است می‌توانید از افزونه Breadcrumb NavXT استفاده کنید و در سایت خود نقشه راه ایجاد کنید.

4 – سایت خود را رهگیری کنید

یکی دیگر از تکنیک های سئو در وردپرس رهگیری است. اگر رتبه‌بندی و ترافیک خود را ردیابی نکنید، نمی‌توانید مشکلات را در وب‌سایت خود مشاهده کنید. شما باید بتوانید تشخیص دهید که کاربران به‌سرعت چه صفحاتی را ترک می‌کنند و یا باید بتوانید در مورد کلمات کلیدی در زمینه کاری خودتان تحقیق کنید و روی آن‌ها کار کنید مخصوصاً کلمات کلیدی که حجم جستجو زیادی دارند.

همچنین، اگر شما ترافیک جستجوی طبیعی سایت خود را نظارت نکنید، نمی‌توانید متوجه شوید که پیشرفت کرده‌اید یا پسرفت، نمی‌توانید متوجه شوید که موتورهای جستجو شما را مجازات کرده‌اند یا نمی‌توانید متوجه شوید که رتبه شما کاهش یافته است یا افزایش.

برای نظارت بر ترافیک جستجوی طبیعی و مشکلات صفحات خود می‌توانید از کنسول جستجوی گوگل (Google Search Console) و گوگل آنالیتیکس (Google Analytics) استفاده کنید. تا زمانی که به سرور خود دسترسی داشته باشید، نصب و فعال‌سازی آن‌ها بسیار آسان است. اگر نمی‌خواهید از طریق هاست نصب و پیکربندی کنید می‌توانید با استفاده از افزونه یواست سئو این کار را انجام دهید.

اگر می‌خواهید سایت خود را بیشتر رهگیری کنید، می‌توانید مواردی مانند HotJar را امتحان کنید که یک نقشه گرما ایجاد می‌کند و جایی که کاربران شما بیشترین کلیک را روی آن داشته‌اند را نمایش می‌دهد. بااین‌حال، درک و بهبود صحیح آن بسیار سخت‌تر از دو مورد بالا است بنابراین برای کار با این ابزار، تجربه نسبتاً بالایی لازم است.

5 – نصب SSL

به دلیل اینکه جرائم سایبری دائماً رو به افزایش است و مردم داده‌های حساس و بیشتری را در وب به اشتراک می‌گذارند SSL از سال 2014 به یک عامل رتبه‌بندی گوگل تبدیل شده است. نصب SSL بسیار آسان است البته بیشتر اوقات، ارائه‌دهنده SSL، آن را به‌صورت رایگان برای شما نصب میکند اما اگر می‌خواهید خودتان نصب کنید می‌توانید از افزونه‌های جانبی استفاده کنید.

مراقب باشید، مهاجرت به HTTPS می‌تواند برخی مشکلات جدی سئو را به وجود آورد!

6 – بهینه‌سازی و فشرده کردن تصاویر

یکی دیگر از تکنیک های سئو وردپرس بهینه‌سازی و فشرده‌سازی تصاویر است. تصاویر فیزیکی‌ترین فضای هاست شما را به خود اختصاص می‌دهند. این بدان معناست که آن‌ها بیشترین فضای فیزیکی را در دستگاه کاربر شما به دست می‌آورند، این بدان معنی است که آن‌ها بیشترین زمان را برای بارگذاری دارند. آهسته‌ترین و طولانی‌ترین زمان بارگذاری مربوط به تصاویر است.

برای فشرده‌سازی و در نتیجه بهینه‌سازی تصاویر سه راه وجود دارد:

1 – استفاده از ابزارهای آنلاین

می‌توانید بدون نصب افزونه و یا نصب فتوشاپ روی سیستم خود، تصاویر سایتتان را بدون افت کیفیت فشرده کنید. میتوانید از سایت‌های tinypng یا imagecompressor استفاده کنید و حجم تصاویر خودتان را کاهش دهید. در اینجا می‌توانید تصاویر را به‌صورت تکی و چندتایی هم‌زمان فشرده کنید.

موثرترین روش های سئو

موثرترین روش های سئو

2 – استفاده از افزونه وردپرس

اگر می‌خواهید با استفاده از افزونه وردپرس تصاویر را بهینه کنید، بهترین افزونه برای این کار، افزونه Smush است که به‌صورت رایگان در مخزن وردپرس وجود دارد.

3 – استفاده از فتوشاپ

اگر به هر دلیلی نمی‌خواهید از دو روش بالا استفاده کنید می‌توانید با استفاده از برنامه فتوشاپ، تصاویر خودتان را فشرده کنید. کافی است تصویر موردنظر خودتان را در فتوشاپ قرار داده و با هم‌زمان کلیدهای Alt+Ctrl+Shift+S را فشار دهید و یا از مسیر File >> Export >> Save for Web تصویر را مانند شکل زیر بهینه کنید.

روش های موثر سئو

روش های موثر سئو

7 – افزایش سرعت سایت

اگرچه تصاویر بیشترین تأثیر را دارند، اما عناصر دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند بر سرعت بارگذاری سایت شما تأثیر بگذارند. بیشتر اوقات سرعت کم مربوط به فایل‌ها است، اما در موارد دیگر می‌تواند به دلیل تداخل کدهای PHP باهم و یا کوئری های پایگاه داده باشد که بارگیری آن‌ها بسیار طولانی است.

برای جلوگیری از تداخل و کاهش زمان بارگذاری پایگاه داده، می‌توانید استفاده از افزونه خود را به حداقل برسانید. اگر از افزونه‌های زیادی استفاده می‌کنید سعی کنید آن‌ها را به کمترین حد ممکن برسانید.

به‌عنوان‌مثال می‌توانید با حذف افزونه اسلایدر خود شروع کنید. اسلایدر سایت خود را با یک تصویر ثابت و یک دکمه CTA جایگزین کنید. اسلایدرها فضای و منابع زیادی را به خود اختصاص می‌دهند و افراد به‌ندرت روی پیشنهادات آن کلیک می‌کنند.

بهترین راه های سئو

بهترین راه های سئو

موارد دیگری که می‌توانید برای افزایش سرعت سایت خود انجام دهید شامل داشتن یک ارائه‌دهنده هاستینگ عالی و به حداقل رساندن منابع مورد نیاز برای بارگیری یک صفحه است. برای نظارت بر این مشکلات می‌توانید از PageSpeed Insights و GT Metrix استفاده کنید. با استفاده از افزونه W3 Total Cache می‌توانید این مشکلات رو به حداقل برسانید.

8 – صفحات سایت را با کلمات کلیدی به هم متصل کنید

لینک سازی داخلی یکی از مؤثرترین تکنیک های سئو است. از کلمات کلیدی برای لینک دادن به صفحات مهم استفاده کنید. هر زمان که محتوای جدید اضافه می‌کنید، مطمئن شوید که به صفحات مرتبط دیگر در وب‌سایت خود لینک داده‌اید. همچنین برخی صفحات قدیمی سایت خود را ویرایش کنید و در صورت لزوم به محتوای جدید خود لینک دهید.

اگر هزاران صفحه دارید و نمی‌توانید به‌صورت دستی صفحات را لینک دهی کنید می‌توانید از افزونه Autolinks Manager استفاده کنید.

9 – به سایت‌های مرتبط و معتبر لینک دهید

یکی دیگر از تکنیک های سئو لینک سازی خارجی است. شما باید مطالب سایت خودتان را به نوشته‌های مرتبط از سایت‌های دیگر لینک دهید. ترجیحاً سایتی که می‌خواهید به آن لینک دهید از نظر رتبه از سایت شما بهتر باشد برای شما خیلی مناسب‌تر است. لینک سازی خارجی برای گوگل از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است پس در لینک دادن به سایت‌های دیگر دقت کافی را داشته باشید.

10 – پروفایل رسانه‌های اجتماعی سایتتان را بهبود بخشید

رسانه‌های اجتماعی و فعالیت در آن‌ها از رکن‌های مهم سئو برای سایت شما است. اگر حتی شما فقط از یک یا دو مورد از آن‌ها استفاده می‌کنید بازهم باید در آن‌ها به‌خوبی فعالیت داشته باشید. آدرس وب‌سایت خودتان را در پروفایل‌های رسانه‌های اجتماعی ثبت کنید زیرا راهی عالی برای به دست آوردن بک لینک‌های اولیه به وب‌سایت شما هستند.

مشهورترین رسانه‌های اجتماعی که شما لازم است در آن‌ها فعال باشید فیسبوک، یوتیوب، توییتر، اینستاگرام، پینترست، لینکدین، تلگرام و آپارات هستند. با این ‌وجود، می‌توانید در رسانه‌های اجتماعی دیگری هم فعالیت داشته باشید.

11 – اشتراک‌گذاری صفحات و نوشته‌های سایت را افزایش دهید

اگر می‌خواهید برای وب‌سایت خود ترافیک بیشتری به دست آورید، باید از رسانه‌های اجتماعی برای ویروسی کردن مطالب خود استفاده کنید. اگر کاربر مطلب شما را بخواند و آن‌ را پسندیده باشد، اگر شما این روند را تسهیل نکنید، ممکن است از اشتراک‌گذاری آن خودداری کنند پس سعی کنید دکمه‌های اشتراک‌گذاری را در صفحات خود اضافه کنید. می‌توانید از افزونه‌های جانبی مانند افزونه AddToAny Share Buttons استفاده کنید.

12 – نظر دوستان و مشتریان خود را بپرسید

اگرچه نظرات سایت یک عامل رتبه‌بندی سئو محلی است، اما هر چه رتبه‌بندی شما بالاتر باشد، گوگل ارزش بیشتری را به وب‌سایت و کسب‌وکار شما ارائه می‌دهد. اگر شما محصولات یا خدمات با کیفیتی را ارائه می‌دهید، گرفتن نظر خوب بسیار آسان است. هر زمان که مشتری شما از محصول یا خدمات شما رضایت دارد، از آن‌ها بخواهید که نظرشان را بگویند. اگر کاربران دیدگاه منفی قرار دادند شما باید سعی کنید مشکل گفته‌شده را حل کنید.

13 – طراحی سفارشی صفحه 404

بسته به اینکه سایت شما چقدر بزرگ است، ممکن است تعداد صفحات 404 زیادی داشته باشید (هنگامی‌که یک آدرس اینترنتی نادرست وارد شود و یافت نشود یک پیام خطایی توسط مرورگر نشان داده می‌شود. به این خطا 404 میگویند). اگر کاربران با صفحه 404 روبرو شوند، به‌احتمال‌زیاد از سایت شما خارج می‌شوند. این موضوع می‌توانید به سایت شما ضربه بزند. یکی از راه‌های حل این مشکل، ایجاد یک طرح سفارشی برای صفحه 404، همراه با یک دکمه اقدام به عمل در آن است.

موثرترین و بهترین تکنیک های سئو

موثرترین و بهترین تکنیک های سئو

اگر فروشگاه اینترنتی دارید، می‌توانید برخی از دسته‌ها، پیشنهادات یا حتی کد تخفیف را در صفحه 404 سایت خود قرار دهید! این باعث می‌شود که نرخ خروج از سایت شما کاهش یابد.

14 – نوشتن مطالب جدید و با کیفیت بالا

هرچه محتوای (با کیفیت) بیشتری ارسال کنید، ترافیک بیشتری به دست خواهید آورد. اگر شما فروشگاه‌ اینترنتی دارید و می‌خواهید در کمترین زمان ممکن به نتایج بالای گوگل برسید باید وبلاگ خودتان را داشته باشید و روی محتوا نویسی کار کنید، البته برای همه کسب‌وکارهای اینترنتی داشتن یک وبلاگ ضروری است. شما باید نوشته‌های وبلاگ خودتان را به‌طور مرتب ارسال کنید تا به گوگل نشان دهید که وب‌سایت شما فعال است.

راز این‌که همیشه ایده و مبحث جدید برای مطالب و نوشته‌های وبلاگ خود داشته باشید، تلاش و پاسخ به سؤالات مشتری است. پاسخ دادن به سؤالات ایده خوبی برای هدف قرار دادن کلمات کلیدی معرفی‌شده کاربران است. اگر به همه سؤالات مشتریان خود پاسخ نداده‌اید، باید از همین راه شروع کنید!

15 – به‌روزرسانی / بهبود محتوای موجود

یکی دیگر از تکنیک های سئو به روزرسانی یا بهبود مطالب قدیمی است. اگر از قبل در وب‌سایت خود محتوا دارید که یک کلمه کلیدی خاص را هدف قرار داده است، شروع به نوشتن نوشته دیگری با همان کلمه کلیدی نکنید. هنگامی‌که چندین صفحه با یک کلمه کلیدی رقابت می‌کنند احتمالاً هیچ‌کدام در رتبه‌بندی گوگل قرار نمی‌گیرند.

با افزودن مطالب جدید به نوشته قدیمی خود، به‌سادگی مقاله موجود را بهبود بخشید. هر وقت چیز جدیدی راجع به مقاله‌ای که قبلاً در وب‌سایت خود دارید پیدا کردید، حتماً آن را یادداشت کنید. شما می‌توانید مقاله خود را هر از گاهی به‌روز کنید. همچنین می‌توانید به مطلب خود مواردی مانند تاریخ به‌روزرسانی را اضافه کنید تا به کاربران اطلاع دهید که این اطلاعات قدیمی نیستند.

16- محتوای موجود را مجدداً تکرار کنید

به‌راحتی می‌توانید با استفاده از مطالب موجود، ترافیک جستجوی جدید را به دست آورید. می‌توانید آن را به PDF تبدیل کرده و از آن برای ساختن لیست ایمیل خود استفاده کنید، یا می‌توانید آن را به یک فیلم یا پادکست تبدیل کنید.

مخاطبان مختلف انواع مختلفی از قالب محتوا را ترجیح می‌دهند، بنابراین گسترش محتوا به بیش از متن، یک حرکت هوشمندانه است، به‌خصوص با توجه به اینکه تقاضای محتوای ویدیویی در حال افزایش است!

 

شما هم اگر پیشنهاد و یا سوالی در این زمینه دارید در بخش دیدگاه ها ذکر کنید. در کمترین زمان ممکن پاسخ خواهیم داد.

منبع: cognitiveseo

, , , , , , ,

اشتراک گذاری این نوشته:

اعتماد به ما

دریافت تخفیف های هفتگی

آموزش ویدیویی رایگان

ابزارها در وردپرس

ابزارها در وردپرس + آموزش ویدئویی

نصب قالب با بسته نصبی آسان

نصب قالب وردپرس با استفاده از بسته نصب آسان + آموزش ویدئویی

آموزش افرونه دستیار هوشمند

آموزش افرونه دستیار هوشمند

وردپرس چیست چرا وردپرس

وردپرس چیست و چرا وردپرس ؟ + آموزش ویدئویی

آخرین مقالات به روز شده

نتیجه‌ای پیدا نشد.

تغییر نام کامل در وردپرس | افزودن نام کامل در وردپرس
صفحه ساز المنتور: صفحه سازی که طراحی وردپرس را تغییر داده است

محصولات پیشنهادی

افزونه مدیریت افزونه ها وردپرس

افزونه مدیریت افزونه ها وردپرس | افزونه WP Plugin Manager Pro | افزایش سرعت وردپرس

دوره آموزش وردپرس

دوره آموزش کامل وردپرس | آموزش جامع وردپرس

افزونه ویژوال کمپوزر

افزونه ویژوال کمپوزر (ورژن 6.6.0 ) | افزونه visual composer | افزونه صفحه ساز وردپرس

نمایش پاپاپ هنگام خروج

افزونه نمایش پاپاپ هنگام خروج از سایت| پاپاپ خروج

آموزش هایی که ممکن است مناسب شما باشند

تغییرات روی قالب وردپرس

تغییرات روی قالب وردپرس

کاربران در وردپرس

کاربران در وردپرس + آموزش ویدئویی

افزودن محصول جدید در ووکامرس

افزودن محصول جدید در ووکامرس

هاست و دامنه

هاست و دامنه – هر آنچه که باید در مورد هاست و دامنه بدانید + آموزش ویدئویی

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

سه × 1 =

فهرست