نحوه انتخاب بهترین افزونه وردپرس

2 دیدگاه
آموزش وردپرس،آموزش وردپرس از صفر،مقالات آموزشی

چگونه بهترین افزونه وردپرس رایگان را برای سایت انتخاب کنیم؟

سلام خدمت کاربران سایت یوتا وردپرس، نحوه انتخاب بهترین افزونه وردپرس سوالی است که بیشتر کاربران از ما پرسیده اند. با وجود بیش از 56000 افزونه وردپرس در مخزن وردپرس، پیدا کردن افزونه مناسب وردپرس برای کاربران دشوار است. در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه با دنبال کردن یک چک لیست اصولی، بهترین افزونه وردپرس را انتخاب کنید.

سلب مسئولیت: اگرچه این عوامل تضمین نمی کنند که 100% میتوانید افزونه مناسب را انتخاب کنید اما مطمئنا شانس موفقیت شما برای انتخاب افزونه مناسب را افزایش می دهد.

قبل از اینکه شروع کنید

هنگام جستجوی افزونه، اولین کاری که باید انجام دهید اینست که دقیقاً آنچه را که می خواهید این افزونه انجام دهد بنویسید. در صورت ایجاد یک چک لیست با ویژگی هایی که به دنبال آن هستید میتوانید بهترین افزونه را برای کار خود پیدا کنید.

به یاد داشته باشید که حتما لازم نیست یک افزونه باشد که همه چیز را انجام دهد. اگر دو افزونه پیدا کردید که نیازهای شما را برطرف کردند هر 2 افزونه را نصب کنید. تعداد افزونه های نصب شده مهم نیست بلکه کیفیت آنها مهم است.

با بیان این مطلب، اجازه دهید نگاهی به نحوه انتخاب بهترین افزونه وردپرس بیندازیم.

نحوه جستجو یک افزونه

دایرکتوری افزونه وردپرس نقطه شروع اکثر افراد است. در اینجا هزاران پلاگین در دسترس است که بسیار عالی هستند به همین دلیل پیدا کردن افزونه وردپرس مناسب در اینجا کار بسیار دشواری است.

نحوه جستجوی یک افزونه در دایرکتوری وردپرس

نحوه جستجوی یک افزونه در دایرکتوری وردپرس

ابتدا 3 صفحه اول از افزونه های محبوب را مشاهده کنید اگر افزونه های مورد نظر خود را پیدا کردید آن را نصب و فعال کنید، اگر پیدا نکردید در همان مخزن وردپرس جستجو کنید. اگر افزونه مورد نظر خودتان را در مخزن وردپرس پیدا نکردید توصیه می کنیم از جستجوی گوگل استفاده کنید.

یافتن بهترین افزونه وردپرس

یافتن بهترین افزونه وردپرس

در مخزن وردپرس برای هر نتیجه جستجو، شما می توانید نام افزونه، امتیاز، توضیحات، تعداد نصب های فعال (وب سایت هایی که از افزونه استفاده میکنند)، نام نویسنده و نسخه وردپرسی که افزونه با آن تست شده است را مشاهده کنید. در حالت ایده آل، شما باید افزونه ای را انتخاب کنید که دارای تعداد قابل قبولی نصب فعال باشد، امتیازدهی نسبتا بالایی داشته باشد و با آخرین نسخه وردپرس تست شده باشد.

مقایسه پلاگین ها – کدام را دانلود کنم؟

پس از پیدا کردن دو یا چند افزونه، می توانید صفحات افزونه را در برگه های جدید باز کنید و آنها را باهم مقایسه کنید. صفحه افزونه وردپرس حاوی اطلاعاتی در مورد افزونه موردنظر شما، نحوه کارکرد آن، نحوه استفاده از آن و … است. شما باید تصمیم بگیرید که آیا این افزونه بهترین انتخاب برای شما است یا خیر.

صفحه توضیحات افزونه به چه شکلی است؟

صفحه توضیحات افزونه به چه شکلی است؟

ستون کناری در صفحه افزونه حاوی اطلاعات مفیدی در مورد افزونه است. بخش اول در ستون کناری نسخه افزونه، آخرین به روزرسانی آن، تعداد نصب فعال افزونه و حداقل نسخه وردپرس مورد نیاز برای اجرای افزونه را نشان می دهد. آخرین تاریخ به روزرسانی افزونه ها و نصب های فعال آن نشانگر محبوبیت افزونه ها است.

امتیازدهی افزونه

در بخش ستون کناری پلاگین، شما همچنین می توانید امتیازدهی افزونه ها را ببینید. تعداد ستاره ها نشانگر امتیاز افزونه است، جایی که پنج بالاترین و یک کمترین است.

همیشه باید در نظر داشته باشید که بسیاری از کاربران وردپرس از این افزونه استفاده می کنند بدون اینکه آن به آن امتیاز دهند. ممکن است افزونه ای که توسط هزاران نفر دانلود شده ممکن است هنوز هم به اندازه کافی امتیاز نداشته باشد.

امتیازدهی کاربران به افزونه ها

امتیازدهی کاربران به افزونه ها – 1 کمترین و 5 بالاترین امتیاز را دارد

دیدگاه های افزونه

وقتی کاربر به یک افزونه امتیاز میدهد از آنها خواسته می شود که برای امتیاز خود یک دیدگاه هم بنویسند. با کلیک روی تب Reviews می توانید این دیدگاه ها را مشاهده کنید. همچنین، اگر میخواهید مثلا دیدگاه های کسانی که به پلاگین یک ستاره داده است را مشاهده کنید، می توانید بر روی لینک 1 ستاره کلیک کنید تا دیدگاه های آنها را بخوانید.

دیدگاه ها در صفحه توضیحات افزونه

دیدگاه ها در صفحه توضیحات افزونه

نکته دیگری که در اینجا باید بدانید تعداد کل امتیازدهی ها و دیدگاه ها است. به عنوان مثال، اگر یک افزونه فقط یک یا دو نفر برای آن دیدگاه قرار داده اند و به آن امتیاز داده اند، در واقع تعداد قابل توجهی نیست، اما اگر این یک یا دو نفر دلیل خوبی برای امتیازدهی خود در بخش دیدگاه ها گذاشته باشند میتوانید با ارجاع به نظر آنها از افزونه استفاده کنید و یا استفاده نکنید.

بخش پشتیبانی افزونه

بخش پشتیبانی در ستون کناری صفحه افزونه قرار دارد و یک مرور کلی درباره تعداد موضوعات پشتیبانی برای یک افزونه در طی دو ماه گذشته ارائه می دهد. همچنین به شما نشان می دهد که به چه تعداد از این موضوعات پاسخ داده اند.

پشتیبانی افزونه ها در مخزن وردپرس

پشتیبانی افزونه ها در مخزن وردپرس

می توانید با کلیک کردن روی تب Support در نوار منوی افزونه، موضوعات پشتیبانی را مشاهده کنید. دقیقاً مانند دیدگاه ها، به خاطر داشته باشید که موضوعات پشتیبانی حل نشده به معنای این مسئله نیستند که افزونه دارای مشکل است.

اگر یک افزونه موضوعات حل نشده زیادی داشته باشد و نویسنده افزونه در دو ماه گذشته به هیچ یک از آنها پاسخی نداده باشد، می تواند نشانگر این باشد که نویسنده پشتیبانی خوبی ندارد، البته احتمالا این افزونه هنوز بدون مشکل برای شما کار کند اما ممکن است در دراز مدت پشتیبانی نشود و مجبور به حذف آن شوید.

اسکرین شات های افزونه

برای اکثر افزونه های موجود در دایرکتوری وردپرس، یک بخش اسکرین شات زیر توضیحات افزونه وجود دارد. این اسکرین شات ها راهی سریع برای دیدن چگونگی ظاهر این افزونه در قسمت ظاهر و پیشخوان وب سایت شما هستند.

بخش اسکرین شات در صفحه توضیحات افزونه

بخش اسکرین شات در صفحه توضیحات افزونه

بعضی اوقات می بینیم که اسکرین شات ها از توضیحات پلاگین که طولانی و گیج کننده هستند، مفیدتر هستند. با استفاده از اسکرین شات ها، در واقع می توانید ببینید که ظاهر این افزونه به چه شکلی است و واقعاً چه کاری انجام می دهد.

سؤالات متداول

فراموش نکنید که بخش سوالات متداول را در زیر توضیحات افزونه بررسی کنید (ممکن است برخی از افزونه ها آنها را نداشته باشند). این بخش ها معمولاً حاوی اطلاعات مفیدی در مورد نحوه استفاده از افزونه هستند.

بخش سوالات متداول در صفحه افزونه

بخش سوالات متداول در صفحه افزونه

وقتی می خواهید یک افزونه را استفاده کنید، این بخش ها را بخوانید تا بتوانید این افزونه را به طور صحیح در وب سایت خود پیکربندی کرده و از آن استفاده کنید. همچنین ممکن است که نکات جالب دیگری را در آنجا پیدا کنید.

به عنوان مثال، اگر به دنبال افزونه ای هستید که ابزارک را اضافه می کند، متوجه میشوید که با استفاده از کد کوتاهی که در اینجا قرار گرفته است می توانید از افزونه در پست ها و صفحات خود استفاده کنید. همچنین می توانید از توصیه های نویسنده افزونه در مورد چگونگی اضافه کردن سبک های CSS خود برای خروجی افزونه مطلع شوید.

تست یک افزونه

افزونه های وردپرس ممکن است وب سایت شما را کُند کنند اگر از استانداردهای کدگذاری وردپرس پیروی نکنند. برای بررسی این مشکل، به gtmetrix، pingdom و یا هر سرویس دیگر بررسی سرعت سایت مراجعه کنید. سرعت صفحه وب سایت خود را قبل از فعال کردن افزونه تست کنید. عکس بگیرید یا نتایج را یادداشت کنید.

پس از آن، به وب سایت وردپرس خود برگردید و افزونه را فعال کنید. حالا دوباره سرعت وب سایت خود را تست کنید. اگر افزونه زمان قابل توجهی را به سرعت سایت شما اضافه می کند، باید سعی کنید افزونه بهتری را پیدا کنید. به عنوان مثال، در تصویر زیر می بینید که یک افزونه 0.8 ثانیه اضافی به زمان بارگذاری سایت ما اضافه کرده است که باعث کندتر شدن آن می شود.

تست یک افزونه

تست یک افزونه در pingdom

 

چه کار کنیم وقتی یک افزونه کار نمی کند

اگر یک افزونه خطایی به وجود می آورد یا کار نمی کند، اولین کاری که باید انجام دهید بررسی تداخل افزونه ها است به این معنی که کدهای این افزونه با یکی دیگر از افزونه های سایت شما تداخل دارد. برای حل این مشکل باید تک تک، افزونه ها را غیرفعال کنید و افزونه ای که با این افزونه تداخل دارد را پیدا کنید.

اگر مشکل شما حل نشد در قدم بعدی باید همه افزونه ها را غیرفعال کنید و قالب پیش فرض وردپرس را فعال کنید. دوباره افزونه مدنظرتان را فعال کنید. اگر هنوز کار نمی کند پس مشکل از افزونه است و شما باید یک افزونه جایگزین دیگر را انتخاب کنید.

نحوه انتخاب بهترین افزونه وردپرس

امیدواریم از این مقاله آموزشی استفاده ببرید میتوانید مقاله آموزشی ” بهترین افزونه های رایگان وردپرس ” را برای پیدا کردن بهترین افزونه های رایگان مشاهده کنید. در این مقاله نحوه انتخاب بهترین افزونه رایگان را آموزش داده ایم. پیدا کردن افزونه مناسب کار بسیار دشواری است زیرا افزونه های زیادی وجود دارد که شما میتوانید از آنها استفاده کنید. از این آموزش میتوانید برای پیدا کردن افزونه های پریمیوم هم استفاده کنید. به یاد داشته باشید در انتخاب افزونه مناسب برای وردپرس به دیدگاه ها و امتیاز کاربران دقت داشته باشید.

اگر سوالی درباره این مقاله داشتید در بخش دیدگاه ذکر کنید ما حتما پاسخ خواهیم داد.

منبع:

wpbeginner

, ,

اشتراک گذاری این نوشته:

اعتماد به ما

دریافت تخفیف های هفتگی

آموزش ویدیویی رایگان

نصب وردپرس روی لوکال هاست

نصب وردپرس روی لوکال هاست + آموزش ویدئویی

سلامت سایت در وردپرس

سلامت سایت در وردپرس + آموزش ویدئویی

آموزش افزونه سوپر فرم

آموزش افزونه سوپر فرم

هاست و دامنه

هاست و دامنه – هر آنچه که باید در مورد هاست و دامنه بدانید + آموزش ویدئویی

آخرین مقالات به روز شده

نتیجه‌ای پیدا نشد.

چه تعداد افزونه وردپرس باید نصب داشته باشید
چرا وردپرس رایگان است؟ درآمد از وردپرس به چه شکلی است؟

محصولات پیشنهادی

افزونه موشک وردپرس

افزونه wp rocket | افزونه موشک وردپرس 3.8.8 | بهترین افزونه افزایش سرعت وردپرس

افزودنی اسلایدر پرو المنتور

افزودنی اسلایدر پرو المنتور ورژن 1.0.4 | HT Slider Pro | اسلایدر محصولات و نوشته ها

افزونه ویرایشگر محصول برای ووکامرس

افزونه ویرایشگر زنده محصولات برای ووکامرس (ورژن 4.5.2) | پلاگین Live Product Editor

افزونه آی تمز سکوریتی

افزونه آی تمز اورجینال 6.8.3 | افزونه ithemes security | افزونه امنیتی وردپرس

آموزش هایی که ممکن است مناسب شما باشند

تنظیمات در وردپرس

تنظیمات در وردپرس + آموزش ویدئویی

افزودن ReCAPTCHA به فرم دیدگاه وردپرس

افزودن ReCAPTCHA به فرم دیدگاه وردپرس

تغییر قالب وردپرس

12 مورد که باید قبل از تغییر قالب وردپرس خود بدانید

تنظیمات عمومی در ایزی دیجیتال دانلود

پیکربندی عمومی در edd | تنظیمات عمومی در edd

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • https://www.ibstamp.com/index.php?route=product/product&product_id=923
  https://www.ibstamp.com/programmer-mug-354

  سلام
  لطفا این دو لینک رو ببینید و در انتخاب و پیدا کردن افزونه مناسب کمک کنید
  در وب سایت همکار فوق در دسته بندی لباس و لیوان و پیکسل صدها محصول دارند
  اما گزینه های فیلد به هم ربط دارند مثلا اگر لیوان سفید ناموجود بشه یا تغییر قیمت پیدا کنه یا مثلا لیوان بنفش اضافه بشه برای همه لیوان های داخل سایت اعمال میشه
  یا اگر پیسکل مگنتی تمام بشه این فیلد برای همه محصولات پیکسل ناموجود میشه
  یا اگر لباس مدیوم تمام بشه این سایز برای همه محصولات لباس ناموجود میشه یا تغییر قیمت پیدا میکند

  افزونه مناسب برای این روش کار چیست؟
  آیا افزونه WooCommerce Extra Product Options برای این کار مناسب است یا روش های بهتری موجود است؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

  پاسخ
 • با سلام و وقت بخیر
  بنده تاکنون همچین قابلیتی برای ووکامرس ندیده ایم. تعیین فیلدهای قیمت های متغییر در ووکامرس فقط برای یک محصول است و همبستگی ندارند.
  بنده با افزونه WooCommerce Extra Product Options کار نکردم. میتوانید قبل خرید با فروشنده آن مشورت کنید.

  با احترام

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

چهارده − 7 =

فهرست