سئو داخلی – سئوی داخل صفحه – on page seo

آموزش سئو و بهینه سازی،مقالات آموزشی

 سئو داخلی – سئوی داخل صفحه – on page seo

با عرض سلام و ادب خدمت شما کاربران عزیز سایت یوتا وردپرس ، مباحث سئو به دو دسته مهم  تقسیم میشوند، در درجه اول on page seo یا سئوی داخل صفحه  ( سئو داخلی ) است که شامل  کارهایی است که در خود سایت انجام می دهید تا بهینه شود. برای اینکه رتبه سایتتان بالا باشد و سایتتان دیده شود باید بستر مناسب را اماده کنید و تمام اصول سئو را رعایت کنید.

کاملترین آموزش سئو را میتوانید با کلیک روی دکمه زیر مشاهده نمایید:


دسته دوم off page SEO است که به کارهایی که بیرون از سایت انجام می شود تا ترافیک به سایت شما بیاید off page SEO  گفته میشود.مانند تبلیغات، social networks و خود گوگل که باعث میشود سایت شما بالا بیاید.

سئو داخلی

سئو داخلی

 

البته نکته مهم اینست که در ابتدا باید مباحث on page seo  را انجام دهید و بعد به off page SEO  برسید.اینکار باعث می شود زودتر به نتیجه برسید.

در این مقاله میخواهیم مباحث on page seoیا سئوی داخل صفحه ( سئو داخلی )را بررسی کنیم.

سئوی داخل صفحه در عنوان سایت  :

برای اینکه سایت شما دیده شود باید از کلمات کلیدی و کانونی موضوع خود در عنوان سایت وردپرسی هم استفاده کنید. یعنی در کنار نام سایت خود از کلمه کانونی با یک جداکننده استفاده نمایید. برای مثال با یک space   و یا | و… نام سایت را از کلمه کانونی جداکنید. بنابراین سایتتان هر اسمی که دارد در کنارش ان عبارتی را که میخواهید در ان دیده شوید را بنویسید. همچین میتوانید کلمه های کانونی را بعد از مدتی تغییر دهید. این کار باعث میشود اگر مدتی در کلمه ای شما بالا امدید و دیده شدید بتوانید ان کلمه را تغییر دهید تا با کلمات دیگر هم بتوانید دیده شوید. البته این کلمات حداقل بین ۲ تا ۳ ماه بدون تغییر بمانند.

سئو داخل صفحه

قوانین عنوان صفحه در سئو داخلی  :

  • عنوان صفحه بهتر است بین 65 تا 70 کارکتر باشد. اگر بیشتر باشد در نتیجه ی گوگل به صورت سه نقطه نشان داده میشود.بهتر است عنوان کامل باشد.
  • عنوان نباید شعاری باشد باید در عنوان از کلمات واضح استفاده شود.
  • عنوان باید شامل کلمه هدف ( کانونی ) باشد.

کلمات کانونی سئوی داخل صفحه :

بین کلمات کانونی و کلمات کلیدی تفاوت زیادی وجود دارد، کلمات کانونی اهمیت بسیاری دارند و مهم تر هستند.کلمات کانونی (هدف) یک کلمه ای هستند که شما میخواهید در ان دیده شوید.کلمات کانونی باید دقیق و درست انتخاب شوند تا وقتی کاربر جست و جو میکند بتوانید دیده شوید. پس در انتخاب کلمات دقت کنید.

سئو on-page
در سئو داخل صفحه یا on page seo هرگز از سایت های خارجی الگو نگیرید. زیرا این سایت ها اصل نیستند و شما را گمراه میکنند. شما برای انتخاب عنوان باید از دید کاربر کلمه را انتخاب کنید نه هر انچه که در ذهن شماست. برای اینکار میتوانید از سایت trends.google.com  استفاده کنید. برای مثال دو کلمه ” طراحی وب” یا “طراحی سایت ، اگر این دو کلمه را در ترنز باهم مقایسه کنید خواهید دید که طراحی سایت بین کاربران مشهود است.

on-page seo

on-page seo

 

بعد از عنوان سایت، در مرحله بعد توضیحات مطلب است. توضیحات مطلب هم شامل قوانینی است که باید حتما رعایت شود. در توضیحات نیز باید از کلمه کانونی استفاده کنید.توضیحات باید حداکثر شامل ۱۵۰ کارکتر باشد تا در نتیجه گوگل حالت سه نقطه نشان داده نشود. پس توضیحات را در ۱۵۰ کارکتر و کامل بیان کنید تا کاربر را جذب سایت کنید.

عنوان های در محتوا سئو داخلی :

در مطلبی که مینویسید حتما از حالت بند های مختلف استفاده کنید. این تگ ها HTML  هستند که از h1  تا h6  بند می باشد.اینها تگ های عنوان هستند. نوشته شما حتما باید چند قسمت بخش داشته باشد تا بتوانید از این بند ها چندین بار استفاده کنید. از بند h1 ترجیحا یکبار و فقط در نوشته ی عنوان استفاده کنید. زمانی که ربات گوگل وارد مطلبی میشود،اولین تگی که اسکن میکند  h1  میباشد. و بعد به ترتیب h2 … h6  هستند.

عنوان های در محتوا سئو داخلی

یک اشتباهی که برخی سئو کارها انجام می دهند این است که فک میکنند اگر گوگل h1  ها را زودتر بررسی میکند پس کل مطلب را با همان h1 مینویسند. فقط یکبار استفاده از h1 حالت استاندارد است که بهتر است در همان ابتدا باشد پس هر چیز را باید در حد مناسب و معقول استفاده کرد، اگر بیشتر استفاده شود اسپم شناخته می شوید.پس از heading 1  فقط در عنوان صفحه استفاده کنید. ترجیحا از h2  و h3   در سرفصل ها و در جاهای مختلف استفاده کنید.

خود محتوا سئوی داخل صفحه:

باید محتوا را به گونه ای بنویسید که کاربران با محتوا و سایت شما ارتباط برقرار کنند.اگر افزونه yoast seo  را فعال کنید، بعد از نوشتن مطالب، خود افزونه yoast seo  یکسری پیغام ها به شما میدهد. برای مثال از عکس استفاده کنید، از ویدیو استفاده کنید، باید پاراگراف بندی کنید و کلمه کانونی را پیدا و استفاده کنید به گونه ای که متن از حالت طبیعی خارج نشود.

[su_button url=”https://yotawp.com/downloads/yoast-seo/” target=”blank” style=”bubbles” color=”#000000″ size=”8″ wide=”no” center=”yes” icon=”icon: plug” icon_color=”#000000″]دریافت افزونه یواست سئو[/su_button]

افزونه های دیگری نیز برای سئو داخلی سایت موجود هستند که میتوانید از آنها هم استفاده کنید. اگر نمیخواهید از یواست سئو استفاده کنید توصیه ما افزونه Rank Math است. همچنین برای بهبود داخلی میتوانید از افزونه لینک سازی خودکار وردپرس هم استفاده کنید:

[su_button url=”https://yotawp.com/downloads/autolinks-manager-plugin/” target=”blank” style=”noise” size=”8″ radius=”5″]افزونه لینک سازی خودکار وردپرس[/su_button]

قوانین محتوا سئو داخل صفحه :

  • محتوا باید حداقل بین 300 تا 2000 کلمه باشد و نباید کمتر از 300 کلمه باشد.
  • در پاراگراف اول حتما از کلمه کانونی استفاده کنید.از کلمه کانونی حداکثر ۴ یا ۵ بار در کل متن استفاده کنید.
  • کلمه کانونی را در هر قسمت به یک صورت بنویسید.برای مثال بولد کنید،هایلایت کنید و…
  • لینک دادن خیلی مهم است. به کلمه کانونی لینک بدهید تا با وارد شدن در لینک، کاربران بتوانند مطالب دیگر را بخوانند.

نقش لینک ها در سئو داخلی

لینک سازی را به صورت دستی انجام دهید و در مطلب خود از عکس و ویدیو استفاده کنید. گوگل به مطالبی که از عکس استفاده کنند امتیاز بیشتری میدهد. زیرا عکس ها بیشتر کاربران را جذب میکنند، ویدیو نیز امتیاز بالاتری از عکس دارد سایت های اشتراک گذاری ویدیو بیشتر از سایت های اشتراک گذاری عکس محبوب هستند.

نقش ویدئو در سئو داخلی

یک نکته مهم برای تصاویر :

وقتی شما عکسی را برای کاربران نمایش می دهید، ربات گوگل وقتی وارد سایت شما می شود عکس را به صورت یک کد میبیند مانند :

سئو داخل صفحه

تگ alt را در زبان فارسی “متن جایگزین” میگویند یعنی اگر عکس لود نشد این متن را نشان میدهد حتما باید از کلمه کانونی در این کپشن یا متن عکس استفاده کنید. اگر میخواهید ارزش متن بالاتر باشد بهتر است برای هر عکس کپشن ها متفاوت باشند.

آدرس دهی استاندارد سئو درون صفحه :

بهترین ساختار ادرس دهی سئو داخلی  “نام نوشته ” می باشد که در پیوند یکتا می توانید تغییر دهید. ادرس هر چه کوتاه تر باشد بهتر و مفید تر است. برای نوشتن ادرس بهتر است از زبان انگلیسی استفاده کنید. اگر از زبان فارسی استفاده کنید در هنگام share  کردن در شبکه های اجتماعی به صورت کد و درصد نشان داده میشود.

ادرس دهی استاندارد سئوی داخل صفحه

در این مقاله ای که خدمت شما ارائه شده است سه کلمه سئو داخلی  ــ سئوی داخل صفحه و on page seo کلمات کانونی هستند و می بینید که در این جا این کلمات کانونی بصورت های مختلفی نوشته شده است. همچنین از عکس، لینک خارجی، لینک داخلی و … استفاده شده است.

یادداشت :

شما میتوانید سوالات خودتان را درمورد مقاله یعنی سئو داخلی  ــ سئوی داخل صفحه و on page seo را در قسمت دیدگاه مطرح کنید ما سعی میکنیم در سریعترین زمان ممکن پاسخگو باشیم. همچنین اگر نکات تکمیلی در مورد مقاله دارید میتوانید در دیدگاه مطرح کنید.

, , , , , , , , ,

اشتراک گذاری این نوشته:

اعتماد به ما

دریافت تخفیف های هفتگی

آموزش ویدیویی رایگان

پشتیبان گیری از سایت های وردپرسی

پشتیبان گیری از سایت های وردپرسی | ساخت بسته نصب آسان + آموزش ویدئویی

سلامت سایت در وردپرس

سلامت سایت در وردپرس + آموزش ویدئویی

آموزش افزونه لینک سازی خودکار autolinks

آموزش افزونه لینک سازی خودکار autolinks

پنل مدیریت وردپرس

 خانه و به روزرسانی در وردپرس + آموزش ویدئویی

آخرین مقالات به روز شده

نتیجه‌ای پیدا نشد.

نمایش در وردپرس + آموزش ویدئویی
سئو خارجی – سئو بیرونی – off page seo

محصولات پیشنهادی

افزونه سوپر فرم

افزونه سوپر فرم (ورژن 4.9.532) – ساخت فرم با کشیدن و رها کردن + فیلم آموزشی + 13 ادان

افزونه مدیریت افزونه ها وردپرس

افزونه مدیریت افزونه ها وردپرس | افزونه WP Plugin Manager Pro | افزایش سرعت وردپرس

قالب آموزشی یونیورو

قالب آموزشی یونیورو ورژن 1.11 | قالب univero | قالب یونیورو

قالب فروشگاهی نلس

قالب نلس | قالب فروشگاهی نلس 1.2.7 | قالب nels + فیلم آموزشی

آموزش هایی که ممکن است مناسب شما باشند

تنظیمات پرداخت در ووکامرس

تنظیمات پرداخت در ووکامرس (کامل‌ترین آموزش تصویری)

چرا وردپرس رایگان است؟

چرا وردپرس رایگان است؟ درآمد از وردپرس به چه شکلی است؟

نصب وردپرس روس سی پنل

نصب وردپرس روی سی پنل + فیلم آموزشی

آپلود فایل‌های حجیم در وردپرس

آپلود فایل‌های سنگین با نرم‌افزار فایل زیلا + آموزش ویدئویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

هفت + هشت =

فهرست